Półki prysznicowe - rodzaje i montaż

Projektując łazienkę musimy często liczyć się z tym, że jest to pomieszczenie o małym metrażu i każde rozwiązanie powinno być przemyślane. Decydując się na wybór kabiny prysznicowej zamiast wanny, znacząco oszczędzamy miejsce, chociaż nieco rezygnujemy z wygody. A przynajmniej wtedy, gdy nie rozplanujemy każdego aspektu tego wyboru. Oprócz samej kabiny powinniśmy wybrać wygodną, pojemną, a przede wszystkim praktyczną półkę pod prysznic. Pozwoli to na trzymanie wszystkich potrzebnych kosmetyków czy akcesoriów na odpowiedniej wysokości, w higienicznych warunkach. Jakie są najpopularniejsze rozwiązania i na co warto zwrócić uwagę?

Półki narożne

W przypadku malutkich łazienek i takich też pryszniców, dobrze sprawdzają się płytkie, za to ustawione piętrowo półki zamontowane w kącie kabiny. W takiej formie mogą pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy, jednocześnie nie zajmując zbyt wiele miejsca.

Półki naścienne

Stanowią kolejną propozycję dla niewielkich kabin prysznicowych, gdzie każdy centymetr wolnej powierzchni jest na wagę złota. W tym przypadku również można zdecydować się na ich piętrowe rozmieszczenie lub poprowadzić je przez długość jednej ściany kabiny.

Półki naścienne mogą być montowane bezpośrednio w ścianie przy pomocy wkrętów i kołków, co daje dużą odporność na obciążenia.

Półki wnękowe

To rozwiązanie należy rozważyć już na etapie projektowania łazienki, ponieważ wymaga najwięcej wkładu - zarówno pracy, jak i funduszy. Jednak wbudowane, wnękowe półki pod prysznic posłużą Wam latami, optycznie powiększą kabinę oraz będą doskonale komponować się z resztą pomieszczenia.

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień

Rejestracja nowego konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło